+421 903 221 333 / gu100@gu100.sk | zdielať stránku

Publikácie 
- Všetci moji Hurbanovci | Barbora Laucká
Autor: Barbora Laucká
Počet strán: 220
Cena: 13,80 €
ISBN: 978-80-972290-1-6
 
O publikácii:
 
Tento rok (2017) uplynie 200 rokov od narodenia Jozefa Miloslava Hurbana, významnej osobnosti našich dejín spojených s uzákonením slovenského spisovného jazyka. Táto knižka rozhodne nie je žiadnym vedeckým dielom o jednom zo štúrovcov. Autorka - Barbora Laucká sa podujala na voľné, beletrizované rozprávanie, ktorého hlavným zdrojom je pravnučka Jozefa Miloslava Hurbana - Táňa Srnánková a jej domáci archív, fotografie, zdedené umelecké predmety, listy, spomienky z detstva a príbehy, ktoré sa v rozvetvenej rodine o jednotlivých jej členoch tradovali. 
 
Z tejto malej, ale neobyčajnej knižky sa dozvieme o vzťahoch Jozefa Miloslava k svojej manželke, prvej slovenskej herečke Aničke Jurkovičovej, ale aj o osudoch často ťažko skúšaných synov i dcér J. M. Hurbana, o jeho vnukoch a pravnukoch, až nadobudnete pocit, že listujete cez dve storočia v dôvernom albume.  
 
Genetické posolstvo, ale aj skúsenosti a rodinné príbehy, ktoré nás formujú sú odkazom, ale aj našou povinnosťou. Aby sme nezabudli na tých, ktorí sa najviac pričinili o to, že sme tu s naším jazykom, národom, ba dokonca už aj suverénnym štátom. Veď oni v to dúfali a verili, že raz takýto čas nastane. 
 
O autorovi:
 
Publicistka. Takmer 40 rokov pôsobila v slovenských printových médiách, najmä v denníkoch Práca, SME a Hospodárske noviny. Od žurnalistiky sa v zrelom veku posunula k literatúre. Po jej dielach Noci v lakovkách, Život na klávesoch a Čínska skrinka (vyšla vo vydavateľstve GU100)  je  knižka  Všetci moji Hurbanovci logickým pokračovaním autorkinho tvorivého snaženia a literárnych ambícií. S manželom Stanislavomvychovala deti Mateja a Veroniku. 
 
 

 

Odporúčame pozrieť sa aj na pripojenú ponuku: Po stopách Martina Luthera zameranú na 500. výročie vzniku reformácie. 
 
 
Počas cesty spoznáte miesta pôsobenia zakladateľa evanjelickej cirkvi, oboznámite sa s jeho životom i dielom.